Jeśli chce się zacząć magiczne obrządki należy się przede wszystkim oczyścić. I nie mówię tu tylko o oczyszczeniu czysto fizycznym, choć od tego zawsze się zaczyna. Chodzi o uwolnienie umysłu od zbędnych myśli. Oczyszczony umysł funkcjonuje dużo sprawniej, a cała magia pochodzi właśnie z tego źródła. To dzięki swojemu umysłowi możemy przenosić góry.
Zaczynamy
oczywiści od całkowitego oczyszczenia swojego ciała, jest to taki przedsmak oczyszczenia
się wewnętrznie. Należy się zrelaksować najlepiej wziąć kąpiel lub długi ciepły
prysznic. Pozwoli to powoli przystosować umysł do oczyszczenia się, staniesz
się zrelaksowany i spokojny.
Najpowszechniejszą
i najstarszą metoda oczyszczenia jest kadzidło. Możemy zauważyć jak księża
podczas ważnych obrzędów w kościołach używają kadzideł do okadzania pomieszczenia
w którym dochodzi do „przemiany chleba w ciało”.
Stąd
ważne żeby przed wzięciem kąpieli okadzić łazienkę. Ważne też, żeby zrobić to
ostrożnie i nie zbyt dużą ilością, bo się później udusimy. Chodzi o wstępny
rytuał, a nie stworzenia siekiery w niewielkim pomieszczeniu ;)
Następnie
dobranie odpowiednich olejków magicznych (na szczęście są dostępne w sklepach
indyjskich). Jeżeli wybierasz kąpiel kilka kropel dodaj do wody, jeżeli
zdecydujesz na prysznic możesz użyć kominka z podgrzewaczem do uwolnienia
zapachu w łazience. Ale też nie tak, żeby się udusić, chodzi o symbolikę i nie
zapominajmy że chodzi tu o oczyszczenie a nie o olejowanie ;)
olejki
na konkretne czynności:
do podstawowego oczyszczenia:
- olejek herbaciany
- olejek miętowy
przed rytuałem miłosnym:
- olejek różany
- olejek lawendowy
przed rytuałem na przyciągnięcie
pieniędzy:
- olejek jabłkowy
- olejek jaśminowy
- olejek sandałowy


Komentarze
Prześlij komentarz