Jeśli chce się zacząć magiczne obrządki należy się przede wszystkim oczyścić. I nie mówię tu tylko o oczyszczeniu czysto fizycznym, choć od tego zawsze się zaczyna. Chodzi o uwolnienie umysłu od zbędnych myśli. Oczyszczony umysł funkcjonuje dużo sprawniej, a cała magia pochodzi właśnie z tego źródła. To dzięki swojemu umysłowi możemy przenosić góry. Zaczynamy oczywiści od całkowitego oczyszczenia swojego ciała, jest to taki przedsmak oczyszczenia się wewnętrznie. Należy się zrelaksować najlepiej wziąć kąpiel lub długi ciepły prysznic. Pozwoli to powoli przystosować umysł do oczyszczenia się, staniesz się zrelaksowany i spokojny. Najpowszechniejszą i najstarszą metoda oczyszczenia jest kadzidło. Możemy zauważyć jak księża podczas ważnych obrzędów w kościołach używają kadzideł do okadzania pomieszczenia w którym dochodzi do „przemiany chleba w ciało”. Stąd ważne żeby przed wzięciem kąpieli okadzić łazienkę. Ważne też, żeby zrobić to ostrożnie i nie zbyt dużą ilości...